V dubnu na Slovensku vychází fantasy Linda a klíč od Andary

Na Slovensku během dubna vychází zajímavě fantasy. Literární počin, který čtenáře vrátí do několik století zpátky, ačkoli neopustí rok 2021. Dobrodružné fantasy Linda a klíč od Andary (slovensky Linda a kľúč od Andary) je příběhem o dívce, která po mámě, kterou si už nepamatuje, zůstalo jen pár věcí a záhadný klíček. Ten není od žádného zámku. Teprve když bude mít 15 let, náhodou pochopí, že tento klíč otevírá dveře do zcela jiné země. Do kopie našeho světa, ve které prožívají nerušené staré národy uctívající přírodu a živly kolem sebe.

Linda a kľúč od Andary kniha

Linda získá pocit, že její máma možná utekla sem a rozhodne se ji najít. Zjišťuje však, že je všechno jinak a i ona sama je právě z tohoto světa. I ona je jedna z Andarčanů, kteří nežijí s Wifi připojením, nejezdí auty a nelétají letadly. Na vše mají své způsoby a cesty. Z Andary a ze zdánlivě klidného světa se však pomalu stává místo, ve kterém se bude muset čelem velkému nebezpečí

Unikátní příběh a zasazení

Příběh je unikátní tím, že pochází ze Slovenska a také mluví o Slovensku. Sice v různých dobách a sem tam přeskočí i do zahraničí, například k nám na Moravu, stále je to knižní lokalpatriot. Názvy, místa, ale také pojmy se týkají Slovenska. I tím může být knížka zajímavá, protože se opírá o některé kulturní zvyklosti Keltů a Slovanů. Nejvíce však čerpá právě z Keltů. Čtenář s Lindou procestuje místa, která nepoznačil člověk tak jako v našem skutečném světě. I tím může knížka zapůsobit, s jakousi dávkou ekologického podmazu.

Kniha vychází v první polovině dubna v slovenském znění v tvrdé vazbě. Rozsah více než 400 stran a zajímavá obálka z ní dělají sice lákavý, ale ani ne chvilkový kousek.

V nabídce v předprodeji například na: https://www.martinus.cz/?uItem=742115

Mohlo by také zajímat

Autor článku