Jiřina Bohdalová slaví 90. narozeniny. Objeví se na 0 eurové bankovce

3. května slaví Jiřina Bohdalová krásné jubileum 90 let. I při této příležitosti vychází po Karlovi Gottovi další ze série významných osobností na konceptu 0 eurové sběratelské bankovky. Její uvolnění do volného prodeje je pro aktuální omezení komplikované. Odhaduje se, že do prodeje se náklad 5 000 kusů dostane až v červenci 2021.

Jiřina Bohdalová 0 eur

Několik kusů známá herečka rozdá i spolu se svou novou knihou svým přátelům. Koncept 0 eurobankovek je celoevropsky atraktivní záležitostí, která si připomíná kulturní a turistické zvláštnosti, zajímavosti.

Krátce o herečce Jiřině Bohdalové

Jiřina Bohdalová je velkou osobností českého filmu. Oblíbená herečka se narodila v roce 1931 v Praze a od dětství byla zejména zásluhou maminky vedena k umění. První hereckou roli získala již v roce 1937. Po vystudování DAMU proslula mnoha komediálními i dramatickými rolemi ve filmu, a zároveň v divadle. Ztvárnila více než dvě stovky seriálových a filmových úloh. Její tvář a hlas jsou známé mnohým generacím v Čechách i na Slovensku.

V 80-tých letech tvořila s Vladimírem Dvořákem nezapomenutelnou dvojici v pořadu Televarieté. Její hlas je nedílnou součástí filmů a seriálů o Rákosníčkovi nebo jako hlas formeláků (Chobotnice z II. Patra). Je držitelkou dvou Českých lvů za role ve filmech Nesmrtelná teta (1993) a Fany (1995), ceny Thálie (2010) a také několika ocenění ankety TýTý. Titul zasloužilá umělkyně získala v roce 1985 a české státní vyznamenání – Medaili Za zásluhy v roce 2013.
Dne 3. května 2021 sme si mohli připomenout její životní jubileum 90 let.

Mohlo by také zajímat

Autor článku