Nové foto filtry Rollei Premium a Rollei Extremium

Společnost Rollei uvádí na náš trh novou řadu vysoce kvalitních kruhových fotografických filtrů Rollei CPL, Rollei ND a Rollei UV. Vedle profesionálních obdélníkových tak uvádí novou řadu vysoce kvalitních kulatých filtrů v několika variantách pro nejrozšířenější průměry objektivů v rozmezí od 49mm do 82mm.

Filtry Rollei Premium a Extremium – pro výjimečnou kvalitu obrazu

Nové filtry řady Rollei Premium jsou vyrobeny z extrémně odolného skla Gorilla® Glass. Mají rovněž speciální povrchovou úpravu Luminance, kterou vyvinula společnost Rollei a zajišťující nejvyšší stupeň světelné propustnosti, vynikající barevnou neutralitu, věrné podání barev a účinnou ochranu proti odrazům.

Filtry Rollei Extremium – pro nejnáročnější prostředí

Pro maximální spolehlivost i v nejnáročnějších podmínkách je řada Rollei Extremium s titanovými kroužky, které zajišťují vynikající rozměrovou stabilitu i při extrémních změnách teploty a vlhkosti, a to spolu se všemi optickými vlastnostmi a výhodami skel řady Premium.

Rollei Premium ND

ND filtry s různou intenzitou se používají pro dlouhé expozice a umožňují další experimentování s hloubkou ostrosti při náročných světelných situacích. Filtry Rollei Premium jsou k dispozici ve třech úrovních ztmavení ND8, ND64 a ND1000, které lze také kombinovat pro dosažení optimálních výsledků.

Rollei Premium UV

Ultrafialové světlo může mít nepříznivý vliv na barevnou věrnost snímků. Pomocí UV filtru tomu lze zabránit a zároveň pomáhá chránit prvky objektivu před poškozením a nečistotami. UV filtr může zůstat na objektivu, protože nemá vliv na jeho další optické vlastnosti.

Rollei Premium CPL

S polarizačním filtrem CPL lze upravit dopad světla, který se odráží od reflexních povrchů a vody, a zvýšit nebo snížit efekt podle potřeby. CPL filtry Rollei pomáhají zlepšit celkový kontrast obrazu tím, že odstraní odlesky, které dopadají z úhlu až 90° od zdroje.

Mohlo by také zajímat

Autor článku