ARCHOS rozšiřuje nabídku elektrických vozidel. Tři novinky na IFA 2017

Brno, dne 31. srpna 2017 – Firma ARCHOS, francouzský výrobce mobilních zařízení, představí na veletrhu IFA 2017 v Berlíně čtyři nová elektrická vozítka řady Urban. Nabídka zahrnuje také produkty určené pro mladé: elektrickou koloběžku a skateboard a také vybavený většími koly hoverboard nové generace. Všechna elektrická vozidla představena na IFA 2017 budou k dostání na evropském trhu v listopadu.

ARCHOS Hoverboard XL

Další novinkou v nabídce elektrických vozidel ARCHOS je chytrý Hoverboard XL, vybavený koly s větším průměrem, která umožňují pohodlnější jízdu na neudržovaných městských chodnících. S nosností až 120 kg a maximální rychlostí 12 km/h se vozidlo skvěle osvědčí jako individuální dopravní prostředek pro krátké vzdálenosti. Vybavený gyroskopem a bezdrátovými reproduktory může sloužit i pro zábavu. Dva motory s výkonem 250 W zajišťují dobrou mobilitu a možnost použití i v náročnějším terénu. Na jedno nabití může ujet až 15 km.

Doporučená cena ARCHOS Hoverboard XL činí 7 289 CZK – Hoverboard XL – 279 EUR (SK) .

ARCHOS Bolt Junior

Menší a lehčí varianta letos uvedené koloběžky na trh ARCHOS Bolt byla vyvinuta pro dětí školního věku a mládež. Koloběžka Bolt Junior má dvojitý systém brzdění – podporovaný elektrickým motorem a výškově nastavitelnářídítka. Váží pouhých 6,5 kg, dosahuje rychlosti 14 km/h a na jedno nabití může ujet 5 a 7 km. Maximální nosnost je 80 kg.

Koloběžka ARCHOS Bolt Junior bude stát 5 199 CZKBolt Junior – 199 EUR (SK).

ARCHOS SK8

Opravdový skateboard v klasickém stylu, vyrobený z javorového dřeva a s dodatečnou asistencí elektrického motoru s výkonem 150 W. Vozidlo má hmotnost 6,5 kg, nosnost až 80 kg a délku 75 cm. Maximální rychlost ARCHOS K8 je 15 km/h. Výkon motoru je přenášen na zadní nápravu skateboardu a k ovládání slouží bezdrátový dálkový ovladač do ruky.  Na jedno nabití je ARCHOS SK8 schopen ujet 5 až 10 km.

Skateboard ARCHOS SK8 bude dostupný za doporučenou cenu 3 999 CZKSK8 – 149 EUR (SK).

Elektrická vozidla jsou šancí pro plynulejší provoz ve městě

Elektrická vozidla jsou tichou, pohodlnou dopravní alternativou a šetrnou k životnímu prostředí pro obyvatele velkých měst, kteří každý den bojují s všudypřítomnými dopravními zácpami. V evropských metropolích tráví denně kolem dvou hodin cestováním do práce a zpět.

Průzkum provedený v dubnu 2017 organizací Boston Consulting Group & Ipsos na vzorku 10018 obyvatel velkých evropských měst prokazuje, že 58% dotazovaných osob není spokojená s plynulostí provozu v jejich městě. 77% doufá, že inovace v dopravě – také elektrická vozidla – v nejbližší době pozitivně ovlivní jejich životní komfort.

Všechna nová elektrická vozidla řady Urban Mobility budou k vidění ve dnech 1-6. září na stánku společnosti ARCHOS (hala 25 – 209), na veletrhu IFA 2017 v Berlíně.

 

Více informací:http://archos.com/cz a http://archos.com/sk

 

Mohlo by také zajímat

Autor článku