Temný slovenský knižní triler Budinka, o nebezpečném internetu i šílenství

Na Slovensku vyšla minulý měsíc neobyčejná knižní novinka s názvem Budinka. V prodeji ji najdete i v českých knihkupectvích. Název Budinka sice neřekne nic o tom, co v příběhu můžete čekat, ale vychází z událostí, které fiktivní vesnici probudí z podivného spánku. Klasická zaostalá obec, v níž se nic neděje, jen přežívá. Tedy až do událostí v této knize. Čím vás může zaujmout hned na začátku?

budinka kniha, tomáš najt

Nebezpečný internet i sociální sítě

Že sociální sítě tvoří současný svět víme. Víme i to jak moc nás vědí ovlivnit. Masová hysterie se na Facebooku dokáže projevit v obzvlášť silné podobě. Kniha Budinka je thrillerem s příměsí absurdního šílenství, kterému budete jen těžko věřit. Přitom se autor inspiroval skutečnými lidmi, se kterými během života dosud přišel do styku. Nebezpečné seznamky na internetu byly také inspirací, kterou pro úvodní scény lze považovat za nejdůležitější.

Četli jsme knižní thriller Budinka:

Knížka čtenáře chytí svým spádem. Začíná akční scénou, kterou vysvětlí následující předchozí události. Místy drsný příběh je pohledem do smýšlení a osudů dvou mladých lidí, které bez zdánlivé logiky a v různém čase přilákají do pasti členové zvláštní rodiny. Primitivní způsob chytání lidí se jim opakovaně daří a tak se z toho stala klidná rutina. Jejich nejnovější oběti se ale odmítnou vzdát a jedna z nich sáhne po nápadu, se kterým nikdo před ním a ani jejich únosci nepočítali. Přijdou na zbraň, která jim pomůže se dostat z vězení. Ne však na svobodu. Během listování v pěkně upravené knize potěší ilustrace ke každé kapitole. Stejně také pevná vazba a napínavý příběh. Závěr po přečtení celého příběhu trochu čekáte, ale on vypálí jinak. I knihu lze rozdělit na příběh plný zoufalství a pak příběh plný chaosu. Ukazuje totiž, co se může udát i na straně médií a mezi lidmi na sociálních sítích. Kuriozitou je, že celá kniha je napsána na mobilu a bez vulgarizmů. Výjimku tvoří jen spojení, které se zmiňuje absolutně na začátku knihy. Nedejte se odstrašit. Temné, akční, nakonec nepříliš přehnané. Thriller na jaký možná nezapomenete proto, že se týká současné mentality a mánií, s nimiž se setkáváme.

O autorovi knihy Budinka, Tomášovi Najtovi

Tomáš Najt pochází ze severu Slovenska. Je otcem mladé rodiny a pracuje v obchodní sféře. V tomto roce mu vyšla elektronická kniha Zastavený čas. Scifi příběh o osudech jednoho člověka, který jako jediný nezastane v čase a využije to na nápravu křivd a splacení starých dluhů. Druhá kniha je Budinka. Její název nemá nic společného s loukou na Budínce v České republice, známou pro krvavý masakr na německém obyvatelstvu. Kniha vychází jen v slovenském jazyce v tvrdé vazbě bez přebalu. V prodeji také u českých knihkupců.

Autor článku